CRAFT

Historie švédské firmy Craft je spojena se snahou vytvořit lidskému organismu maximálně příznivé prostředí pro sportovní výkon a aktivní rekreaci. Smyslem funkčního oblečení je omezit nadbytečné pocení, dané nevhodným oblečením při sportu, které vede ke zbytečným ztrátám tekutin a snížení výkonu. Funkční oblečení odvádí pot od pokožky, udržuje organismus v optimální provozní teplotě a zajišťuje komfort i při náročném sportovním výkonu a nepříznivém počasí.

Craft princip – systém 3 vrstev spočívá v oblékání do tří funkčních vrstev.
Cílem je zajistit ideální tělesné mikroklima pro dosažení optimálního pohodlí a sportovního výkonu.

1. funkční prádlo a ponožky – odvádí pot od pokožky a zajišťuje optimální mikroklima
2. termoizolační vrstva – zadržuje tělesnou teplotu a podílí se na transportu vlhkostí dále od těla
3. svrchní oblečení – chrání před nepříznivými vnějšími vlivy a odvádí přebytečné teplo a vlhkost
Každá z vrstev je stejně důležitá a společně tvoří jedinečný funkční celek.

1.VRSTVA Craft

Zajišťuje efektivní odvod potu od pokožky na svrchní stranu oděvu, kde je pot buď transportován do další vrstvy, nebo odpařován přímo do vzduchu. Díky tomu zůstává vaše tělo v suchu a pohodlí i během intenzivního sportování.
1.vrstva nabízí tři základní řady funkčního prádla s odlišnými vlastnostmi pro všechny klimatické podmínky a různé fyzické zátěže:
Stay Cool – funkční prádlo, které je určeno do letních dnů nebo teplých podmínek sportovních hal. Prádlo, které nejen spolehlivě odvádí vlhkost od pokožky, ale zajišťuje rovněž i chladivý efekt.
Be Active – funkční prádlo ideální pro aktivity s vysokou intenzitou pohybu do mírně chladného až chladného počasí. Díky speciální kanálkové struktuře pleteniny zajišťuje optimální termoregulaci. Podkategorií této řady je prádlo Be Active Extreme, které je celoročně využitelné, ideální do mírně chladného až chladného počasí pro aktivity s proměnlivou intenzitou pohybu. V naší nabídce naleznete také variantu prádla Be Active Extreme Windstopper se 100% větruodolnou membránou v exponovaných partiích.
Keep Warm – představuje nejteplejší funkční prádlo v naší nabídce vhodné do těch nejstudenějších zimních dnů a pro aktivity s nízkou nebo proměnlivou intenzitou pohybu. Podkategorií této řady je prádlo Keep Warm Wool s příměsí Merino Superwash vlny.

2. VRSTVA Craft

Poskytuje potřebnou izolaci a zateplení v chladných podmínkách, přičemž současně zajišťuje efektivní odvod vlhkosti a přebytečného tepla do další vrstvy nebo okolního prostředí.

3. VRSTVA Craft

Tato svrchní vrstva chrání tělo před nepříznivými vnějšími vlivy, čímž zajišťuje pohodlí a vytváří vhodné podmínky pro vykonávání vašich oblíbených sportovních aktivit v jakémkoliv počasí. 3. vrstva chrání před deštěm, větrem a chladem, přičemž současně uvolňuje přebytečné teplo a vlhkost ze spodních vrstev, a vaše tělo se tak nepřehřívá.1 | 2 | 3 | | 10 | | 20 | | 30 | | 37