Vše o vláknu MOIRA

Proč funkční prádlo nebo termoprádlo ?


  • Všechna přírodní vlákna mají výborné vlastnosti, ale nemohou jednotlivě splnit nároky, které jsou dnes od nich požadovány. Takové vlákno musí být lehké, pevné, příjemné na dotek, nenasákavé, musí dobře odvádět vodu, také musí v létě chladit a v zimě hřát, být tepelně netečné, dobře se udržovat a musí být hezké. Patentované vlákno z vysoce technizovaného polypropylenu Moira TG 900® tyto vlastnosti má.
     
  • Tajemství vlákna spočívá ve tvaru jeho průřezu, kde se podobá pětilaločné hvězdě. Tím se dvojnásobně zvětšuje obvod vlákna a zároveň vytváří úžlabí, kudy pak putuje kapilární vlhkost.


  • Polypropylen má skvělé vlastnosti. Je nejlehčí, nejpevnější, také nejteplejší a nejpružnější ze syntetických vláken, téměř nepřijímá vodu – má desetkrát menší nasákavost než polyester - ale vodu dobře odvádí. Je výborně přijímán lidským tělem. Z polypropylenu jsou například vyráběny cévní náhrady.
     
  • Pětilaločný průřez vlákna Moira TG 900® má zásadní vliv na dokonalý a rychlý odvod kapilární vlhkosti v okamžiku kdy tělu hrozí přehřátí při stoupající, dlouhodobě trvající fyzické zátěži. Ve chvíli odpočinku, kdy nasákavá vlákna začínají studit, protože tělesná teplota pomalu klesá, Moira TG 900®, protože vodu nepříjímá, pomáhá tělo stabilizovat a udržet tepelný komfort. Dalí informace najdete na stránkách výrobce www.moira.cz