Řady funkčního prádla MOIRA

ULTRALIGHT

    je základní pletenina – umožňuje rychlý odvod kapilární vlhkosti a zároveň svojí otevřenou vazbou udržuje velké množství vzduchu, který pomáhá při tepelné rovnováze těla. Anatomickým střihem prádla se tato funkce umocňuje. Materiál Ultralight se používá všude tam, kde je třeba rychlý odvod potu při měnící se fyzické zátěži, jako základní vrstva.

 

ECOMO - novinka!

    ECOMO – je dokonale ekologicky čistá pletenina, kdy je v osvědčené oboulícní žebrové vazbě použitý jemnovlákenný materiál Moira v provedení bez jakýchkoliv přísad a barviv. Úplet má proto ojedinělý příjemný omak a elegantní, matný lesk. Ecomo doporučujeme jako první vrstvu pro všechny druhy sportu. Pletenina má cca 110 g/m2.

 

MONO

    je jednovrstvá pletenina – konstrukce vytváří na líci i rubu mělké střídající se žebro, které podporuje výbornou savost a transport odpařované vlhkosti. Pletenina přilehlá k tělu umožňuje v prostorech mezi žebry materiálu dostatečnou cirkulaci vzduchu, který pomáhá přenosu vlhkosti a zároveň tepelně izoluje. Zatím co se plocha na těle zahřívá, vnější část materiálu se chladí a odpařuje, opět s podporou mělkého vnějšího žebrování. MONO lze použít jako jedinou vrstvu všude tam, kde by se ULTRALIGHT překrýval druhou vrstvou.

 

DUO

    má dvouvrstvou konstrukci. Na líci je pletenina hladká, na rubu má plastické žebro. Rubová strana tak naléhá na tělo pouze polovinou celkové plochy. Vzniklými kanálky mezi žebry proudí vzduch konvekcí a pomáhá vyrovnávat rozdílnou teplotu pokožky. I při zavlhčené pletenině a nízké teplotě těla, tedy ve chvílích mimo fyzické zatížení, vykazuje materiál vysokou tepelnou izolaci. Při extrémně vysoké fyzické zátěži a vysoké potivosti je ideální použít pod DUO ULTRALIGHT. Tak se výrazně zlepší vnější tepelná izolace při uchování teplotního komfortu přímo na těle.

 

IMARION

    se řadí mezi nejvyspělejší materiál firmy MOIRA. Nové technologie konstrukcí pletenin umožnily vyvinout materiál určený do nižších teplot, který lze používat oboustranně – z rubu i líce. Z vnitřní, rubové strany, je pletenina opatřena vystouplými žebry. Při doteku žeber s pokožkou vznikají kanálky, které pomáhají vnitřním prouděním vzduchu stabilizovat teplotu těla, při vysokém odvodu vlhkosti. Je to varianta zajišťující zvýšenou tepelnou ochranu. Při oblečení výrobku žebry ven nalehne pletenina plnou plochou na pokožku a zvýší schopnost transportu potu ven, kde se odpaří zvětšenou plochou žeber, nebo předá vlhkost další vrstvě oblečení.

 

THERMON – novinka!

    je pružná, oboulícní pletenina využívající rozdílných vlastností nekonečného vlákna Moira a příze Moira TG 900 kondtrukčně vedených ve formě souběžných podélných sloupků. Výsledný úplet tvoří oddělené, plastické, ploché sloupky s jemným vlasovým povrchem. Těmi se materiál dotýká pokožky a odvádí tělesnou vlhkost, která je následně odváděna na vnější stranu úpletu. Vlasový povrch sloupků udržuje velké množství vzduchu jako tepelného izolantu. Thermon je určen jako základní vrstva do studeného prostředí.

 

WARM STRETCH – novinka!

    je termoizolační pletenina využívající rozdílných vlastností mikrovlákenných materiálů. Vnitřní část kontaktující pokožku je z vláken Moira, která v objemné konstrukci dokážou vázat velké množství vzduchu jako izolantu. Zároveň pohlcují tělesnou vlhkost a s podporou příčných štěrbin jí odvětrávají do vnějších vrstev pleteniny tvořených polyamidovými vlákny. WARM STRETCH je i při vysoké hmotnosti pleteniny – 245g/m2 – určen jako základní vrstva do chladného klimatického prostředí.

 

TROPIKO

    má speciální vazbu, vytvářející pravidelnou síť se silnými svislými žebry. Vazba pleteniny vyplňuje prostory mezi žebry jakoby ve dvou patrech, při vzájemném posunutí vrstev. Architektura úpletu se díky moderním technologiím vrací k pradávné myšlence, kdy se japonští rybáři chránili proti nepřízni počasí zahalením do starých rybářských sítí. Zdánlivě „děravá“ pletenina poskytuje neočekávaný komfort, dokáže při vysoké fyzické zátěži odvádět a odvětrávat množství vlhkosti a zároveň díky řídké vazbě udržuje velké množství vzduchu, který zajišťuje tepelnou stabilitu těla právě takovou, jakou si tělo svým výkonem vytvoří. Nejlepší výsledky ve funkci současně s vysokou mírou tepelné izolace docílíme vrstvením této jediné pleteniny na sebe. Navíc patří mezi nejlehčí produkty Moira a při velmi otevřené konstrukci pleteniny se přes TROPIKO nedostane bodavý hmyz – komáři.

 

PLYŠ

    je na první pohled jednoduchá plyšová vazba v kombinaci bavlna polypropylen. Lícní strana úpletu je tvořena silnou bavlněnou přízí o vysoké gramáži, která jako tlusté lano vytváří při spletení mezi jednotlivými smyčkami jasně definované prostory, které ani po navlhnutí nemění svoji velikost a zvolna odpařují vlhkost předanou polypropylenovými vlákny. Polypropylenové vlákno slouží jako transportní trasa a zároveň se mezi smyčkami udržuje dostatečné množství tělem ohřátého vzduchu. Tato plyšová konstrukce vykazuje právě díky silné bavlněné přízi i při navlhnutí pleteniny velkou míru prodyšnosti, je měkká a příjemná při nošení ve chvílích odpočinku. Tím že plyš udržuje určitou míru vlhkosti lze jej používat jako zateplovací vrstvu pod lehké neprodyšné materiály, aniž by docházelo ke kondenzaci par.

 

TRIO

    je nejteplejší materiál. Nejblíže pokožce jsou stejně jako u materiálu plyš, smyčky polypropylenového vlákna TI 920, další vrstva je tvořena vazebnou konstrukcí z drenážní příze s vlákny Moira TG 900. Rozdílné vlastnosti vláken a jejich rozdílný procentuální podíl v celkové architektuře pleteniny dokážou při rychlém transportu vlhka dokonalé zateplení pokožky. TRIO udrží teplo i při nižším fyzickém výkonu, při zachování dobré prodyšnosti.

 

Power Stretch

    je osvědčený materiál – poddajný, velmi pružný, umožňující maximální volnost pohybu. Díky nylonové vnější vrstvě je odolný proti oděru, příjemně hřeje a je lehký. Proto je Power Stretch vhodný pro všechny druhy sportovních aktivit.

 

DUPLEX

    je speciální materiál určený zejména pro cyklistiku. Je to dvouvrstvá pletenina, kdy jsou jednotlivé vrstvy spojeny mezi sebou vaznými body tak, aby mezi nimi vznikala samostatná vzduchová vrstva. Spodní pletenina je konstruovaná jako hladká vrstva, ta odpařuje vlhko odebrané pokožce přímo do prostřední, vzduchové vrstvy. Vrchní část materiálu má hustou vazbu, která sice dovoluje odpařování vlhka ze vzdušné mezivrstvy, ale právě díky zaplnění těchto prostorů vzduchem ztěžuje prostup náporového větru zvenčí. Je to jakýsi sendvič s prostřední vrstvou ze vzduchu.

 

POLY

    je dvojitá, pevná pletenina s hustou vazbou, která je určena k rychlému odvodu vlhkosti. Nejlépe pracuje, přiléhá-li těsně na pokožku, v tomto případě nevykazuje zvláštní tepelně izolační vlastnosti. Tento materiál je určen pro sportovní spodní prádlo.

 

SOFT

    – pod názvem soft jsou dvě pleteniny, vzorovaná žakárová je konstruovaná dvěma typy různě silných přízí. Rozdílné vlastnosti použitých přízí jednak zvýrazňují vzor odstupňovanou barevností a jednak se podílejí na funkčnosti. Vzájemné působení přízí, z nichž jedna je mikrovlákenná, umožňuje dobrou ventilaci na povrchu pokožky, vyváženou pružnost a příjemný omak.Tato pletenina je použita pro dámskou řadu SOFT.

 

UNDERLIGHT

    je funkční dvouvrstvá pletenina konstruovaná v rubní straně jemnovlákennou polypropylenovou přízí, která plošně naléhá na pokožku. Tím dochází k dokonalému odvodu tělesné vlhkosti a stálému pocitu sucha. Kapilární vlhko je předáno do vazebně propojené druhé vrstvy, která svým konstrukčním uspořádáním a tvarem zaručuje dobrou ventilaci. Lícní vrstva je tvořena mikropolyamidovou přízí zajišťující částečné podržení kapilární vlhkosti.. Rozdílnými vlastnostmi použitých materiálů je sice dosaženo rychlého odvodu vlhka, ale pokožka není příliš vysušena a tělo si vytvoří tepelné mikroklima. Spojení těchto materiálů dodává pletenině znamenitou pružnost, rychlost schnutí a snadnou údržbu.

 

EXTREMELIGHT

    je skutečně mimořádně lehká vzorová, žebrová pletenina. Architektura pleteniny tvoří čtvercové prostory, které zabraňují přílišnému přilehnutí materiálu v celé ploše na tělo. To způsobuje pouze bodový dotyk, který však postačuje k dokonalému převodu tělesné vlhkosti a navíc tělo pleteninu vnímá jako lehký neomezující dotek. Použitý mikrovlákenný materiál tyto vlastnosti umocňuje a tím je pletenina příjemně vnímána i velmi citlivou pokožkou.

 

DIAGON

    – rubová strana této pleteniny je z polypropylenové příze, která je v celkové architektuře úpletu diagonálně uložena a vytváří jemně vroubkovanou strukturu. Při kontaktu s tělem se vroubky díky elasticitě pleteniny od sebe vzdálí a vzniklé kanálky podporují vzdušnou cirkulaci, při dobrém odvodu kapilární vlhkosti. Lícní strana je tvořena speciální jemnou vlasovou polyamidovou přízí, která ve spojení s eleastomerem vytváří kompaktní elastický povrch, odolný mechanickým vlivům.

 

FITNESS (SW)

    Slovem Fitness se označují různé sportovní aktivity, které člověku přinášejí zlepšenou tělesnou kondici, zdatnost, zlepšují postavu a pomáhají udržet tělesnou hmotnost. V kombinaci se správným stravováním upevňují zdraví a pomáhají vytvářet celkově zdravý životní styl. Sportování pro radost a pro zdraví je stále více oblíbené a zahrnuje velké množství druhů pohybových činností, které se dají souhrnně nazvat jako aerobní aktivity. Do skupiny aerobních sportů řadíme běh, cyklistiku, plavání, in-line bruslení, chůzi, ale i běh na lyžích a další. Nejrozšířenější je ale skupinové cvičení pod vedením instruktora za doprovodu rytmické hudby všeobecně známé jako Aerobik. Existuje řada druhů aerobiku, které se od sebe velmi odlišují a které spojuje jen rytmus hudebního doprovodu. Některé obsahují taneční, gymnastické i bojové prvky, ale i prvky jógy. Aerobik tak můžeme dělit na: aerobik nízký, aerobik vysoký, aqua aerobik, body styling, body toning, dance aerobik, expander fitness, fit ball, funky aerobik, kick box aerobik, over ball, pilates, powerjóga, spining a další. Nepřeberné množství cviků a intenzit cvičení. Cviky jsou voleny tak, aby zapojily mnohem více svalových skupin než při běžném cvičení. Intenzitu cvičení zajišuje rytmus hudby a množství cviků určených instruktorem. Aerobic je intenzivní cvičení, při kterém se spotřebuje velké množství kalorií a má dobré účinky na psychiku. Výsledkem je dobrý pocit a radost z pohybu. Při intenzivním pohybu však dochází k uvolnění velkého množství tepla a možnému přehřátí organizmu. Nová, limitovaná kolekce Fitness, přináší oblečení pro aerobní sporty z nově vyvinutých úpletových materiálů Moira®, které po dobu cvičení udrží tělo v tepelné rovnováze a umí jej ochladit. Správnou volbou vláken a jejich vzájemným poměrem dokáže pletenina přijmout optimální množství vlhkosti, která po dobu cvičení chladí. Přebytečná vlhkost je odvedena na vnější stranu úpletu, kde se odpařuje a tím výrobek také ochlazuje. Optimálně volená elasticita materiálu poskytuje podporu svalům i kloubům a snižuje svalový třes. Pomáhá koordinaci pohybů, stimuluje krevní oběh, který pak lépe zásobuje svaly potřebnou výživou. Použité materiály jsou konstruovány pro časově omezený výkon a významně pomáhají zlepšit kvalitu kondičního sportování. Na vzniku a testování nové kolekce se podíleli trenéři a instruktoři různých druhů aerobních sportů. Střihy odpovídají ergonomickým požadavkům podporovaných pružností jednotlivých střihových panelů. Nová kolekce je v duchu současných módních i barevnostních trendů. Použití krajkových a sítovaných materiálů zvyšuje celkovou estetiku jednotlivých modelů, stejně jako zdobení komponenty CRYSTALLIZED TM – Swarovski Elements.